Ali Ulvi ORHAN

Değerli Osmanbeyliler

Bu sayıdaki yazıma; ülkemizin konjonktürel olarak gerilim yüklü bir şekilde sırasıyla yapılacak olan Yerel,Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler sürecine girmiş olmasına kısaca değinerek başlamak istiyorum.

Bu bağlamda yapılan 30 Mart 2014 Yerel Seçimler bir demokrasi bayramı niteliğinde yüksek katılım oranı ile gerçekleşti.Sonuçları da halkın iradesinin tezahürüdür ve bu çerçevede seçim sonuçlarını saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Devamını oku: Dört yılda birçok proje gerçekleştirdik…
 

Ali Ulvi ORHAN

Geride bıraktığımız Ekim ve Kasım Aylarını; ulusumuzu derin üzüntüye sevk eden Van’da meydana gelen deprem felaketini yaşayarak geçirdik. Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de bu tür depremlere alışık olmamıza rağmen yine de Van’da yaşanan 7,2 ve 5,6 şiddetindeki iki depremin yarattığı yıkımlar ve bu felakette hayatını kaybedenler ayrıca felaketin kış şartlarının ağırlaşmaya başladığı bir zamanda olması, acıları iki kat arttırmıştır.

Devamını oku: Sevgili Dostlarım, Değerli Meslektaşlarım…
 

Ali Ulvi ORHAN

Sevgili Meslektaşlarım;

Burada sizlere gururla ve iftiharla ifade etmek istiyorum ki Türk tekstil ve konfeksiyon sektörleri; dünya piyasalarında hak ettiği yeri alma yolunda hızla ilerliyor. Hükümetimizin, İhracatçı Birliklerimizin, Odalarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin bu konudaki olağanüstü gayret ve çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.

Bizler Osmanbey’liler olarak da bu olumlu çalışmalar da bölgemize ve OTİAD’a düşen görevimizi büyük bir ciddiyet idrakiyle yerine getirmeye çalışıyoruz.

Devamını oku: Osmanbey uluslararası bir marka olmuştur
 

Ali Ulvi ORHAN12 Haziran 2011 itibarıyla bir hayli gerilimli, hararetli ve renkli geçen bir seçim dönemini daha gerilerde bıraktık. Seçim sonuçlarına bakıldığında bir sürpriz yaşanmamış, AK Parti son 50 yılın en başarılı (%50) oy oranı ile önümüzdeki 4 yıllık döneme yönelik seçmenlerden vize almıştır.

Türk Seçmeninin %87 oranında oy kullandığı ve TBMM’de %95 oranında temsil edildiği şeklindeki bu seçim sonuçlarının; Türkiye’de tüm kurumlarıyla demokrasinin daha da gelişmesine ve yerleşmesine yol açacak başta Anayasa değişikliği olmak üzere, sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda arzu edilen noktalara ülkemizi ulaştırmasına vesile olmasını yürekten arzu ediyoruz. Bu çerçevede Yüce Meclise seçmenlerinden aldığı oy ile milletvekili sokan tüm partiler ile bağımsız milletvekillerini de tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Devamını oku: Osmanbeyimiz yenileniyor, herkese hayırlı olsun!
 

Ali Ulvi ORHAN

Dergimizin bu sayısında; son aylarda sosyal ve siyasal gündemin daha ağırlıklı olduğu bir süreçten sonra hak ettiği kadar gündemde yer bulamayan; ancak son günlerde ağırlığını hissettirmeye başlayan ekonomik konulardaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Devamını oku: Değerli dostlar, sevgili meslektaşlarım…
 

Sayfa 10 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>