Ali Ulvi ORHAN

Değerli Meslektaşlarım;

Hem dünyada hem de Türkiye’de ekonomik, siyasal ve sosyal platformlarda çok sıkıntılı günleri içine alan ve kısa sürmesini arzu ettiğimiz konjonktürel bir dönem içinde olduğumuz gerçeğini kimse yadsıyamaz.

Devamını oku: Ortadoğu’daki gelişmeler ve yansımaları
 

Ali Ulvi ORHAN

Değerli Meslektaşlarım,
Sevgili Osmanbeyliler;


İçinde bulunduğumuz ve yazı aratmayacak sıcak bir şekilde yaşadığımız Sonbahar ile birlikte     

 piyasalarımızın hareketlenmekte olduğunu hissede biliyoruz. Osmanbey piyasamızı, uzun süren ve bir hayli sarsan, yaz durgunluğunu telafi etmesini içtenlikle temenni ediyoruz.

Devamını oku: “Demokratikleşme Paketi” cesur bir yaklaşım…
 

Ali Ulvi ORHAN

Değerli Meslektaşlarım,

Siyasal, sosyal, ekonomik vb. birçok bakımdan daha çok olumsuz etkileriyle hareketli geçen 2013 yılını geride bıraktığımız bugünlerde, OTİAD ve Osmanbey olarak yukarda bahse konu bu olumsuzluklardan ziyadesiyle etkilenmiş olmakla birlikte; 5-7 Aralık 2013 tarihlerinde partnerimiz Patika Fuarcılıkla İstanbul Kongre Merkezi’nde müştereken gerçekleştirdiğimiz “Fashionist İstanbul Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı” beklentilerimizin çok üzerinde başarılı ve herkesi memnun eden bir şekilde sonuçlandırıldı.

Devamını oku: FASHİONİST ÖNEMLİ BİR MARKA OLACAK…
 

Ali Ulvi ORHAN

Ulusal ve uluslararası makroekonomi hareketlerini iyi takip edenlerin malumu olduğu üzere, dünya ekonomik piyasalarına yön veren baş aktör ABD politikaları dikkate alındığında; ABD ekonomisi kademeli bir büyümeye geçiş işaretleri ile krizden çıkış için ümit vermeye başladığını gözlemliyorduk.

Bu itibarla, ABD ekonomisi olumlu sinyaller vermeye başladığı zaman her zaman olduğu gibi, faizlerin arttığını sıkı para politikası izlediğini biliyoruz. Bu hususun da Türkiye gibi gelişmekte olan ekonomilere olası yatırımlara set çektiği için menfi sonuçlara neden olduğunu gözlemliyoruz.

Devamını oku: Osmanbey’de OTİAD yoğunluğu…
 

Ali Ulvi ORHAN

Değerli Osmanbeyliler,


Hepimizin malumu olan gelişmeler kapsamında; Türkiye olarak 2014 yılına hem siyasal hem de ekonomik olarak pek de iç açıcı gelişmeler ile adım atmadık.

Uluslararası kapsamda; ekonomik olarak piyasalarda krizi çağrıştıran durgunluk, Amerikan FED’in tüm ekonomik mecraları diken üstünde tutan açıklamaları ve kararları ilgili piyasalarda endişeyle takip edilirken, diğer yandan Ortadoğu’da her geçen gün artan siyasal gerilimlerin Türkiye’ye olumsuz yansımalarının yarattığı türbülansların; asgariye indirilmesi için hükümet tarafından yürütülen çalışmalar sürdürülürken ve gözle görünür bir başarı trendi yakalanmış iken 17 Aralık 2013 Tarihli operasyonların gerçekleşmesi neticesinde, gelinen sonuç; ne kadar süreceği belli olmayan ekonomik ve siyasal istikrarsızlık…

Devamını oku: Kriz mi, güven bunalımı mı?
 

Sayfa 9 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>