İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

          Bildiğiniz gibi Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin (OTİAD) geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan seçimli olağan genel kurulunun ardından, OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak 4 yıldır büyük bir özveriyle çalışan Ali Ulvi Orhan ve ekibinden görevi devir aldık. Bunun Osmanbey adına koşulan bir bayrak yarışı olduğunu ve aldığımız bayrağı daha ileri bir noktada bizden sonra gelecek ekibe teslim edeceğimizin bilincinde olduğumuzu hatırlatarak, görev yaptığı 2 dönem boyunca Osmanbey’e büyük katkıları olan Orhan Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan’a, yardımcılarına, yönetim ve denetim kurulu üyesi meslektaşlarıma bir kez daha buradan teşekkür etmek istiyorum.

Devamını oku: Bu sıkıntılı günleri de hep beraber aşacağız
 

Ali Ulvi ORHAN

 

Değerli Osmanbeyliler,

Türk hazır giyim ve moda sektörümüz özellikle son yıllarda yaptığı atak ve gelişim süreci içinde; uluslararası moda endüstrisi kapsamında önemli bir yer edinerek ve kendini kabul ettirmeye başlamıştır. Özellikle ülkemizdeki hazır giyim ve moda endüstrisinin öncülüğünü ve bayraktarlığını yapmakta olan İstanbul’un kendi içinde de Osmanbey’imiz bu sektörün bugünlere gelmesinde en büyük katkı ve desteği yapan bir merkez olarak öne çıktığı herkesçe kabul edilen ve yadsınamaz bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.

Devamını oku: Yeni bir moda fuarına doğru
 

Ali Ulvi ORHAN

Değerli Meslektaşlarım,

Siyasal, sosyal ve özellikle ekonomik tüm negatif gelişmelerin yoğun bir şekilde yaşandığı ve insanları etkilediği 2012 yılını tüm olumsuzluklarıyla geride bıraktık. 2013 yılına ise her zaman olduğu gibi olumlu beklentilerin içimizi doldurduğu, umutlar ve dileklerle girmiş bulunuyoruz.

Bu vesileyle 2013 yılının ülkemiz ve tüm insanlık âlemine barış, huzur ve refah getirmesini yürekten diliyorum.

Devamını oku: Yeni yılda olumlu bakıyoruz…
 

Ali Ulvi ORHAN

Günümüz dünyası gerçekten her yönüyle olumsuz bir süreçten geçiyor. Başta AB olmak üzere bazı ülkelerinde ekonomik kriz hatta iflas bazı ülkelerin de ekonomik durgunluk, ABD’de Başkanlık seçimleri yarattığı en altı aylık gerilim ve heyecan neticede Obama’nın tekrar kazanması sonucu bu süper gücün yeni siyasal, sosyal ve ekonomik politikalarındaki değişiklik beklentileri Ortadoğu’daki başta Suriye’de olmak üzere gelecekte haritaların değişmesine kadar varma ihtimalinin yüksek olduğu yaşanmakta olan olumsuz gelişmeler İran’da yeniden yaşanan devalüasyon süreci Doların aşırı değer kazanması, Havaların geçen yıl olduğu gibi Rusya dahil olmak üzere hala 15-20 derecelerde seyretmesi normal kış sezonuna girmemiş olmamız maalesef Türkiye’yi de yakından ilgilendirmekte ve etkilemektedir.

Devamını oku: Her şey güzel olacak (mı?)!
 

Ali Ulvi ORHAN

Değerli Meslektaşlarım,

Dünya hazırgiyim ve konfeksiyon sektöründe önemli bir paya sahip olan Türkiye’de ve bu potansiyelin lokomotifi olan İstanbul’a yakışır bir moda fuarı düzenlenmiyor olması düşündürücü olmakla birlikte büyük bir eksiklik olduğu, konunun içinde olan herkesin kabul edeceği bir gerçektir.

Burada fazla detayına girmek istemiyorum ama 10-15 yıl önce İstanbul’da ses getiren moda ve hazırgiyim fuarları organize ediliyordu ancak bir takım nedenlerden dolayı bu fuarlar eriyerek kayboldu gitti.

Devamını oku: Yeni bir fuar yeni bir heyecan...
 

Sayfa 7 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>