İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Dünya her anlamda zor bir dönemden geçiyor; başta yanı başımızdaki Rusya olmak üzere birçok ülke ekonomisi diken üstünde. Rusya-Ukrayna arasında yaşanan sıcak çatışmaları takiben Batı’nın ekonomik ambargosu ve petrol fiyatlarının ucuzlaması ile ortaya çıkan ve git gide derinleşen Rusya ekonomik krizi, şimdilik bizim de ihracat ve turizm gelirlerine yansımış görünüyor. Yılın ilk on ayında Rusya’ya yaptığımız ihracat yüzde 14 düştü. Rusya’ya mal satmak zorlaşıyor. Çünkü Ruble yılbaşından bu yana dolar karşısında yüzde %50-%60 civarında değer kaybetti. Dolarla satış yapan ihracatçının malı, rubleye çevrildiğinde çok pahalı geldiğinden satın alma gücünü düşürdü; bu da doğrudan talebi aşağı çekti. 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 88. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Bu sene dünya kumaş sektörünün en önemli iki fuarı art arda İstanbul’daki ilk fuarlarını gerçekleştirdi. Önce İstanbul’u dünyadaki beşinci durağı seçen PremiereVision, hemen ardından da Paris ve New York’tan sonra İstanbul’da da fuar yapma karar veren Texworld, Türkiye’deki ilk fuarlarını yaptı.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 87. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

          Bildiğiniz gibi Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin (OTİAD) geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan seçimli olağan genel kurulunun ardından, OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak 4 yıldır büyük bir özveriyle çalışan Ali Ulvi Orhan ve ekibinden görevi devir aldık. Bunun Osmanbey adına koşulan bir bayrak yarışı olduğunu ve aldığımız bayrağı daha ileri bir noktada bizden sonra gelecek ekibe teslim edeceğimizin bilincinde olduğumuzu hatırlatarak, görev yaptığı 2 dönem boyunca Osmanbey’e büyük katkıları olan Orhan Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan’a, yardımcılarına, yönetim ve denetim kurulu üyesi meslektaşlarıma bir kez daha buradan teşekkür etmek istiyorum.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 85. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

          Bildiğiniz gibi tüm dünyada moda deyince önce kadınlar akla gelir, ama biz bu sayımızda erkek giyimden söz edeceğiz. Çünkü erkek hazır giyim sektörü, tek başına ele alındığında gerek yarattığı istihdam alanları, gerekse ihracat geliri ve ürettiği katma değer ile birçok sektörün önüne geçecek bir ticari hacme sahiptir. TİM’in ve İHKİB’in verileri ortada. Türkiye’nin 2013 yılındaki toplam hazır giyim ihracatı yaklaşık 17 milyar 373 milyon dolar. Bu ihracatın %15,5’ini yapan erkek hazır giyimciler, 2013 yılında 2 milyar 747 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. İlk 7 ayında 1 milyar 726 milyon dolarlık ihracat yapılan 2014 yılında ise 3 milyar dolarlık bir ihracat hacmine ulaşması bekleniyor.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 86. SAYI İLK SÖZ
 

Ali Ulvi ORHAN

          Değerli Osmanbeyliler Sevgili Meslektaşlarım,

          Ülkemizin Lokomotif sektörü olma özelliğini her türlü olumsuz şartlara rağmen koruyabilmeyi becerebilen Tekstil ve Konfeksiyon sektörümüzün, en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan OTİAD’da (Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği) sizlerin teveccühü ve destekleriyle, tüm Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte tamamı 4 yıl iki dönem sizlere hizmet vermeye çalıştık.

          Bu kapsamda; iki dönemde benimle birlikte, bölgemize ve sektörümüze hizmet etmeye özveriyle gayret eden Başkan Yardımcılarımız Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimiz olarak yaklaşık 35 kişiye ulaşan tüm çalışma arkadaşlarıma canı yürekten teşekkürlerimi bu vesileyle sunmak istiyorum.

          2 Dönem 4 yıllık OTİAD Yönetim Kurulu olarak; gerçekleştirdiğimiz faaliyet ve çalışmalara burada detaylı olarak girmek istemiyorum; 14 Mayıs 2014’de gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurulu için kapsamlı olarak hazırladığımız OTİAD Faaliyet raporunda 2010 ve 2014 Yıllarını kapsayan 2 dönemlik çalışmalarımızın birçoğunu görselli ve özet kronolojik metinsel tüm faaliyetlerimizi sizlerin bilgisine sunmuş bulunuyoruz.

Devamını oku: VEDA
 

Sayfa 5 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>