İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler;

         Bir önceki yazımızda içinde bulunduğumuz Ramazan ayının da manevi yoğunluğuyla ‘barış ve hoşgörü” temennisinde bulunmuştum. Maalesef bulunduğumuz coğrafyada kan akmaya devam ediyor... Her gün gelen ölüm ve gözyaşı haberleri, ekonomik ve siyasi istikrarsızlık ihtimali, içinde bulunduğumuz belirsizliği daha da artırıyor. Biz yine de iyi dileklerde bulunmaya, umudumuzu korumaya, gelişmelerin daha iyi olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 93. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayının başta İslam âlemi olmak üzere tüm dünyaya barış ve hoşgörü getirmesini; Osmanbey’e ise hayırlı ve bereketli kazanç kapıları açmasını diliyorum.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 92. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Zor zamanlarda insanın kendisine yapacağı en büyük iyilik, duygusallığa kapılmadan, olayları soğukkanlılıkla ve gerçekçi bir şekilde ele almaktır. Yüz yüze kaldığımız tablo iç karartıcı dahi olsa karşılaşılan zorluğu aşmak ve bir sonraki adımın yönünü belirlemek için bu gereklidir. Mevcut durumun tüm yönleriyle ele alınması ve doğru bir şekilde analiz edilmesi, çıkış yolu için üretilecek çözümleri de beraberinde getirecektir.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 90. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Günümüz dünyasında hangi alanda olursa olsun ‘deneyim’ hiç olmadığı kadar değerli hale geldi. Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla ‘bilgiye ulaşmak daha kolay hale gelirken, ‘deneyim’ dün olduğu gibi bugün de ‘zaman’ mefhumu ile doğru orantılı olarak büyük bir değere dönüşüyor. 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 91. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Her anlamda zorlu bir yeni yılı geride bırakıp yeni bir yıla umutla başladık.
2014’te, dünya hem siyasi olarak, hem ekonomik olarak büyük bir sarsıntı geçirdi; taşlar yerinden oynadı. Şimdi, taşların tekrar yerine oturacağı yeni bir süreç başlıyor. Artık kendilerini küresel ekonominin bir parçası olarak gören ve atacağı her adımı buna göre ayarlayan ihracatçılarımız için 2015 kritik bir yıl olacak. Gelişmeler ümit vaat etse de bu o kadar kolay olacak gibi görünmüyor, çünkü zemin henüz sağlam değil; çoğu yerde kaygan ve hareketli. Oyuncuların şimdilik yapabileceği en iyi hamle, zemindeki bu hareketlilik sona erinceye kadar eli güçlü olan diğer oyunculara tutunmak… Zira risk devam ediyor ve herkes biliyor ki olası bir sarsıntı önce tek başına ayakta durmaya çalışanın dengesini bozacak.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 89. SAYI İLK SÖZ
 

Sayfa 4 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>