İlker Karataş

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar! 

         Farkında mısınız, gündemimiz ne kadar çabuk değişiyor ve ne kadar iç karartıcı hale geliyor. Ramazan Bayramı’ndan Kurban Bayramı’na kadar geçen 70 günlük sürede Türkiye bambaşka bir atmosfere büründü ve biz düğün gibi kutlamamız gereken her iki bayramı da hiç olmadığı kadar buruk yaşadık.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 94. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler;

         Bir önceki yazımızda içinde bulunduğumuz Ramazan ayının da manevi yoğunluğuyla ‘barış ve hoşgörü” temennisinde bulunmuştum. Maalesef bulunduğumuz coğrafyada kan akmaya devam ediyor... Her gün gelen ölüm ve gözyaşı haberleri, ekonomik ve siyasi istikrarsızlık ihtimali, içinde bulunduğumuz belirsizliği daha da artırıyor. Biz yine de iyi dileklerde bulunmaya, umudumuzu korumaya, gelişmelerin daha iyi olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 93. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Günümüz dünyasında hangi alanda olursa olsun ‘deneyim’ hiç olmadığı kadar değerli hale geldi. Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla ‘bilgiye ulaşmak daha kolay hale gelirken, ‘deneyim’ dün olduğu gibi bugün de ‘zaman’ mefhumu ile doğru orantılı olarak büyük bir değere dönüşüyor. 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 91. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

          Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayının başta İslam âlemi olmak üzere tüm dünyaya barış ve hoşgörü getirmesini; Osmanbey’e ise hayırlı ve bereketli kazanç kapıları açmasını diliyorum.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 92. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!

         Zor zamanlarda insanın kendisine yapacağı en büyük iyilik, duygusallığa kapılmadan, olayları soğukkanlılıkla ve gerçekçi bir şekilde ele almaktır. Yüz yüze kaldığımız tablo iç karartıcı dahi olsa karşılaşılan zorluğu aşmak ve bir sonraki adımın yönünü belirlemek için bu gereklidir. Mevcut durumun tüm yönleriyle ele alınması ve doğru bir şekilde analiz edilmesi, çıkış yolu için üretilecek çözümleri de beraberinde getirecektir.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 90. SAYI İLK SÖZ
 

Sayfa 4 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>