İlker Karataş

         Yeni Dünya Düzeni ve “Planlama”

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar!

         Bizde bir söz vardır; hepinizin bildiği: “Kervan yolda düzülür.” Herhangi bir işe girişmeden önce bütün şartların oluşmasını bekleyenleri harekete geçirmeyi teşvik eden; ertelemeyi, tembelliği savuşturan ve insanı pratik olmaya çağıran güzel bir sözdür. Yeri gelince hepimiz kullanmışızdır.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 99. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         Yalnız Değilsin…

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar!

         Şu anda “Türkiye’ye hâkim olan duygu ne,” diye araştırsalar sizce nasıl bir sonuç ortaya çıkar? Ülke olarak bugünlerde ne hissediyoruz?

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 98. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         2015’in Ardından…

         YENİ YILA UMUTLA BAKMAK  

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!  

         Adettendir, yeni bir yıla başlarken, hem kendimiz için, hem işimiz için geride bıraktığımız yılın muhasebesini yaparız. Her ikisinde de kazandıklarımızı kayıplarla, hatalarımızı doğrularla kıyaslarız; hangisi ağır basacak diye... Genelde insanlar kazandıklarını kendi başarılarıyla, kaybettiklerini ise kendilerinin dışındaki nedenlerle açıklama eğilimindedirler. Ama her durumda biliriz ki kendi içinde şaşırtıcı bir dengeye sahip olan hayatta “hep kazanmak” veya “hep kaybetmek” nadir rastlanılan bir durumdur. Bir şeyin aynı yönde, aynı ritimle devam etmesi için gerekli olan her neyse, onu temin edip kararlıkla çaba göstermek bile kimi zaman yeterli olmayabiliyor; değişen koşullar veya dışarıdan gelen başka etkenler o ritmi bir anda bozabiliyor.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 96. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         “NE YAPABİLİRİZ?”

         Bu yazıya başlarken, Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz ‘FASHIONİST: Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı’nın müspet sonuçlarından söz edip, sizleri biraz da olsa kararan gündeminizden uzaklaştırıp, umut ve iyimserlik mesajları vermek istiyordum. Fakat maalesef ülkemizin ardı ardına yaşadığı acıların ağırlığı buna pek müsaade etmiyor.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 97. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         Çalıştayın Ardından

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, Sevgili Okurlar!  

         Başta Osmanbey olmak üzere reel piyasaları etkileyen seçim atmosferinden nihayet çıktık. Oldukça gergin bir dönem olarak hatırlanacak bir sürecin ardından, 1 Kasım 2015tarihinde ikinci kez seçime giden Türkiye,26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, Ak Parti’yi, yüzde 49.41 oy oranı ile tek başına iktidara taşıdı. Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) olarak, yeni hükümeti tebrik ediyor, sonuçların memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

 

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 95. SAYI İLK SÖZ
 

Sayfa 3 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>