İlker Karataş

      Bizim dünyamız

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili meslektaşlarım ve kıymetli okurlar…

         İki yıldır yönetim kurulunda gururla görev yaptığım Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Devamını oku: OTİAD YKB Rıdvan Kandağ 108. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

      Ekmek teknesi

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar…

         Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla dört yıldır sizlere seslendiğim bu sayfadaki son yazımı sizlerle paylaşıyorum.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 107. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

      “Yeni Bir Yıla Girerken…”

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar…

         Kayıplarıyla, kazançlarıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Öncelikle yeni gelecek yılın, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor; herkesin yeni yılını kutluyorum.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 105. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

      “Osmanbey’i Tanımak”

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar…

         Yılın bitmesiyle birlikte 2017 yılına ait çeşitli istatistiki bilgiler de netleşmeye başladı. Resmi veriler ışığında bölgemizin ihracat rakamlarına baktığımızda; Osmanbey’in de içinde bulunduğu Kâğıthane ve Şişli bölgesinden geçen yıl toplam 1 milyar 494 milyon dolarlık hazır giyim ve tekstil ihracatı yapıldığını görüyoruz. Bu rakamın ülkemiz ekonomisi için ne kadar önemli olduğu, Türkiye ve İstanbul hazır giyim ve tekstil ihracatı içindeki payına bakınca daha net anlaşılıyor. 2017 yılında İstanbul genelinde yapılan tekstil ve hazır giyim ihracatının yüzde 9,18’i, Türkiye’den yapılan ihracatın ise yüzde 5,26’sı bölgemizden yapılmış. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hazırlamış olduğu illerin ihracat verileri ile karşılaştırıldığında ise çok daha çarpıcı bir tablo ortaya çıkıyor. 2017 yılında illerin tüm mallarda yaptıkları toplam ihracat rakamlarına bakıldığında Osmanbey Şişli Kâğıthane bölgesi sadece tekstil ve hazır giyim ihracatı ile Türkiye’nin 67 ilinin tüm mallarda yaptığı ihracatı geride bırakmış görünüyor.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 106. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         2016, 2017 derken zor bir iki seneyi geride bıraktık ve 2018 yılını karşılamaya hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl tam bu zamanlar, sadece ekonomi ve iş çevreleri olarak değil, millet olarak zor bir senenin bizi beklediğini, 2017’de bir mucizenin olmayacağını; beklentilerimizi, gelecek planlarımızı, buna göre yapıp, atacağımız her adımı buna göre atmamız gerektiğini ifade etmiştim. Şimdi 2018’e girerken, geride bıraktığımız yılın en önemli olaylarına ve gelişmelere bakarak 2018’in her anlamda bir toparlanma süreci olacağını; daha iyimser bir heyecan ve gayretle hayata sarılacağımız güzel bir yılın başlayacağını söyleyebiliyorum.

Devamını oku: İyi Seneler
 

Sayfa 1 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>