İlker Karataş

         2016, 2017 derken zor bir iki seneyi geride bıraktık ve 2018 yılını karşılamaya hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl tam bu zamanlar, sadece ekonomi ve iş çevreleri olarak değil, millet olarak zor bir senenin bizi beklediğini, 2017’de bir mucizenin olmayacağını; beklentilerimizi, gelecek planlarımızı, buna göre yapıp, atacağımız her adımı buna göre atmamız gerektiğini ifade etmiştim. Şimdi 2018’e girerken, geride bıraktığımız yılın en önemli olaylarına ve gelişmelere bakarak 2018’in her anlamda bir toparlanma süreci olacağını; daha iyimser bir heyecan ve gayretle hayata sarılacağımız güzel bir yılın başlayacağını söyleyebiliyorum.

Devamını oku: İyi Seneler
 

İlker Karataş

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar…

         Son günlerde basında dolaşıma giren Osmanbey ile ilgili karamsar bir haber sizin de gözünüze çarpmıştır. Yazılanları okuyunca, sadece OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı olmamın verdiği sorumluluk duygusuyla değil, babadan bir Osmanbeyli olarak ister istemez üzüldüm. Çünkü biliyorum ki Osmanbey işaret edilerek dile getirilen sıkıntılar sadece bize özel bir durum değil; şu dönem, hangi sektöre baksan benzer sıkıntılar, hangi bölgeye gitsen benzer şikâyetler dile getirilecektir.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 104. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         “Hazır Giyim İhracatı”

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar…

         Biliyorsunuz, Türkiye’nin Ocak ayı genel ihracatı, yüzde 15’lik artışla son 49 ayın rekorunu kırdı. Ülkemiz ekonomisi açısından sevindirici olan bu gelişmeyi tekstil ve hazır giyim sektöründe de hissetmek isterdik. Ne yazık ki yılın ilk ayında, 1,25 milyar dolarlık ihracat yapan hazır giyim sektörü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,9 gibi bir kayıp yaşadı. Kâğıthane ve Şişli bölgesi ihracat verilerini dikkate alarak düzenli olarak izlediğimiz Osmanbey’de de durum pek farklı değil. 2016 yılının Ocak ayında 105 milyon 88 bin dolar ihracat, bu senenin Ocak ayında 93 milyon 750 bin dolarda kaldı.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 102. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         “Gelenek ve Gelecek”

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar…

         Eski İstanbul’un ticaret hayatının belirli bir ahlak ve düzene sahip olmasında, denetime tabi olan yazılı kurallar dışında esnaf ve tüccar arasında kabul görmüş bir takım yazılı olmayan değerler vardı. Yazıya dökülmeyen bu değerlerin, günümüzde rekabete dayalı ticaret anlayışı büyük ölçüde unutturmuş olsa da genlerimizde hala yaşadığına inanıyorum.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 103. SAYI İLK SÖZ
 

İlker Karataş

         “2017’de Bir Mucize Olur mu?”

         Saygıdeğer Osmanbeyliler, sevgili okurlar!

         Yeni bir umutla 2017 yılına girdik. Sonda söyleyeceğimi, en başta söyleyeyim: Sadece ekonomi ve iş çevreleri olarak değil, millet olarak zor bir sene bizi bekliyor. Bir mucize olmayacak; beklentilerimizi, gelecek planlarımızı, buna göre yapıp, atacağımız her adımı buna göre atmamız gerekiyor.

Devamını oku: OTİAD YKB İlker Karataş 101. SAYI İLK SÖZ
 

Sayfa 1 / 10

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>