Basın Bülteni /  09 Haziran 2014

İnteraktif Mecra

 

Dünya üzerinde 50’den fazla ülkeye ihracat yapan

Osmanbey’de İstanbul Shopping Fest fırsatı!

 

OSMANBEY WEEKEND


Karnaval Havasında Alışveriş!

 

İddia ediyoruz, 14-15 Haziran’da Osmanbey’e uğrayanlar, çok şaşıracak. Çünkü tüm sokaklarında karnaval var! Müzikler, danslar, sıradışı sokak performansları, renkli kostümler ile renklenecek Osmanbey Sokakları çok özel bir hafta sonu için İstanbulluları bekliyor. Üstelik dünyanın dört bir yanına toptan ihracat yapan binlerce firma, Osmanbey Weekend’e özel kapılarını ilk kez perakende satış için açacak.


Eğer daha önce Osmanbey’e gelmediyseniz, muhtemelen önce kaybolacaksınız. Çünkü birkaç mağaza değil, koca bir semt, tüm sokakları ve yüzlerce mağazasıyla Osmanbey, çok özel bir hafta sonuyla İstanbul Shopping Fest’e katıldı. Işıkları ve sesleri takip edin, vitrinlere bakın. Kaybolduğunuz anda bizi yanınıza bulacaksınız, buyurun mağazalarımızın birinde soluklanın, dünyaya neler satıyormuşuz görün. Kim bilir belki Şair Nigar’da Moskova’dan en çok sipariş alan bir etek sizin de hoşunuza gidecek veya Dubai’de özel bir gecede giyilen göz alıcı bir gece elbisesi Kodaman Sokak’ta da karşınıza çıkacaktır. Belki Samanyolu Sokak’tan Avrupa’ya ihraç edilen bir ceketi babanıza almak istersiniz. Üstelik 100 tane almanıza da gerek yok, Osmanbey Weekend kapsamında iki gün boyunca tüm mağazalarımızda toptan satış fiyatına perakende satış olacağını unutmayın. Ayrıca festivalin ilk günü etkinliğin en büyük açık hava defilesini izleme şansı bulacaksanız. Sokakta kurulu 100 metrelik bir podyumda 40 yabıncı manken Osmanbey markalarının 2014 İlkbahar / Yaz koleksiyonlarını tanıtacak. Giovane Gentile ve Kiğılı gibi erkek giyimin önde gelen markalarının da yer aldığı defile programında Acar Tekstil, Gülem Abiye, Günbeyi, Paristan, Setre ve Vienna yeni kadın koleksiyonlarını podyuma taşıyacak. Halka açık olarak gerçekleştirilecek defilelerin ilki “Gala Defilesi” adıyla saat 16:00’da yapılacak; ikinci defilenin başlama saati ise 18:00 olacak.


Geç saatlere kadar bizimle kalabilirsiniz, sokaklarımızda müzik dinletileri ve eğlenceli gösteriler aralıksız devam edecek.

 

Tweet

Osmanbey’de 14-15 Haziranda ihracata ara veriyoruz, İstanbullu moda severlerle randevumuz var. 

Osmanbey’de 14-15 Haziran’da toptan satışa ara veriyoruz. İstanbul’a perakende satış sözümüz var.

14-15 Haziran’da Osmanbey’deki tüm mağazalar perakende satış için kapılarını açacak, hem de toptan satış fiyatı korunarak.

Osmanbey’de yıl boyunca en çok “hayır” cevabı alan soru: “Perakende satışınız var mı?” 14-15 Haziran’da sadece “evet” duyacaksınız.

Osmanbey Weekend sokak defilesi.  Tarih: 14 Haziran 2014  Alan: Şair Nigar Sokak. 1. Defile 16:00, 2. Defile 18:00

OSMANBEY WEEKEND STREET CATWALK  Date: 14 June 2014, Area: Şair Nigar St. 1st Catwalk 16:00, 2st  Catwalk 18:00

14-15 Haziran’da kimseye randevu vermeyin. Defileler, konserler, kostümlü sokak gösterileri, dj performansları ile Osmanbey’de karnaval başlıyor!

 

Basın İletişim:

Osmanbey Tekstilci İşdamları Derneği
Halaskargazi Cad. Yasan İş Merkezi No: 101 Kat:4
Şişli / İstanbul / Türkiye
otiad@otiad.org.tr
Tel: +90 212 231 92 85   Faks: +90 212 231 89 46

 

Editöre Not

 

OTİAD Hakkında
Osmanbey’de faaliyet gösteren firma temsilcilerini bir araya getiren sektörel bir sivil toplum kuruluşu olan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) 2 Ağustos 1999 yılında kuruldu. Yaklaşık 800 kayıtlı üyesiyle Osmanbey’in değişimine öncülük eden ve Osmanbey’in bugünkü görünümüne kavuşmasını sağlayan OTİAD, modern, temiz ve güvenilir bir açık hava alışveriş merkezi haline getirdiği Osmanbey’i tasarım ve üretim anlamında “İstanbul’un dünyaya açılan moda kapısı” olarak tanımlıyor.


OSMANBEY Hakkında
Tekstil ve hazır giyimde Türkiye’nin ve İstanbul’un en önemli toptan alışveriş merkezlerinden biri olan Osmanbey, 40 yıla yaklaşan geçmişi, ürün çeşitliliği ve her geçen gün güçlenen markaları ile öncü bir kimliğe sahiptir. İrili ufaklı binlerce firmanın oluşturduğu bir tekstil merkezi ve açık hava moda fuarı görünümünde olan Osmanbey, büyük bir kısmı kendi markasıyla üretim yapan bini aşkın firmayla 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriliyor. Rusya, BDT Ülkeleri Arap Ülkeleri ve Balkan Ülkeleri gibi ülkelerin en önemli tedarikçisi olan Osmanbey, iç piyasanın da en önemli tekstil ve hazır giyim kaynağıdır. Türk Tekstil ve Hazır Giyim İhracatının büyük bir kısmı Osmanbey’den yapılmaktadır. Osmanbey’i diğer eşdeğer piyasalardan ayıran en önemli özelliği ise MODA YARATAN, TASARLAYAN, ÜRETEN, PAZARLAYAN ve hızlı terminlerle çalışan bir merkez olmasıdır. Osmanbey, üretim kalitesiyle, kapasitesiyle, sağladığı istihdamla ve markalaşmış katma değeri yüksek ürünleriyle birçok ülkede adını duyurmuş ve tercih edilen bir piyasa haline gelmiştir. Bu çerçevede dünyada moda trendlerini dikkatle izleyen yönüyle tekstil ve hazır giyim stantlarını belirleyen bir merkez olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.