Basın Bülteni /  09 Haziran 2014

 

Dünya üzerinde 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Osmanbey’de İstanbul Shopping Fest fırsatı!

 

OSMANBEY WEEKEND


Ş A Ş I R A C A K S I N I Z !

 

Kadın-erkek ve çocuk giyimin tüm alt gruplarında kendi markalarıyla üretim yapan binin üzerinde firma, 14-15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Osmanbey Weekend kapsamında kapılarını ilk kez perakende satış için açıyor.


40 mankenin görev alacağı etkinliğin en büyük açık hava defilesine de ev sahipliği yapacak olan Osmanbey, müzikler, kostümler, danslar ve sıradışı performanslar ile karnaval yerine dönüşecek sokaklarında İstanbullulara farklı bir alışveriş deneyimi yaşatacak.

 

Osmanbey, İstanbul’u açık hava alışveriş festivaline dönüştüren İstanbul Shopping Fest (İSF) trafiğindeki en farklı noktalardan biri olmaya hazırlanıyor. Yılın 365 günü ihracat ağırlıklı toptan satış yapan tüm markalar, Osmanbey Weekend kapsamında kapılarını ilk kez perakende satış için açıyor; üstelik ürünlerin toptan satış fiyatları korunarak. Osmanbey’de faaliyet gösteren irili ufaklı yüzlerce firma takım elbiseden şık gece elbiselerine, spor giyimden aksesuarlara kadar dünya pazarlarının rağbet ettiği birbirinden farklı ürünleri bu kez İstanbulluların beğenisine sunacak.

 

FESTİVALİN EN BÜYÜK AÇIK HAVA DEFİLELERİ


Şair Nigar Sokak podyuma dönüşecek!


14-15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Osmanbey Weekend sadece “alışveriş” konusunda değil, festival ruhuna uygun eğlence ve şovlarıyla da adından söz ettirecek. Etkinliğin ilk günü 14 Haziran’da, Şair Nigar Sokak’a kurulacak 100 metre uzunluğundaki “catwalk” ile etkinliğin en büyük açık hava defilelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Osmanbey, festivale özel ışıklandırılmış sokakları ile tam bir moda gösterisine sahne olacak. 40 mankenin görev alacağı 2 defilede Osmanbey’in önde gelen 7 markasının 2014-15 Sonbahar/Kış kadın ve erkek koleksiyonları sergilenecek. Giovane Gentile ve Kiğılı gibi erkek giyimin öncü markalarının da yer aldığı defile programında Acar Tekstil, Gülem Abiye, Günbeyi, Paristan, Setre ve Vienna yeni kadın koleksiyonlarını podyuma taşıyacak. Halka açık olarak gerçekleştirilecek defilelerin ilki “Gala Defilesi” adıyla saat 16:00’da yapılacak; ikinci defilenin başlama saati ise 18:00 olacak.


Osmanbey Weekend Karnaval Havasında!
Osmanbey festivale özel ışıklandırılmış sokaklarında misafirlerine çeşitli gösteriler ve canlı müzikler eşliğinde saat 22:00’a kadar sürecek farklı bir alışveriş deneyimi yaşatacak. Osmanbey Weekend kapsamında sokaklarda gösteri yapan dans ve performans gruplarına belirli periyotlarla sahne alacak caz ve perküsyon grupları eşlik edecek. Müzikler, danslar, kostümler ve sıradışı performanslar ile misafirlerine karnaval havasında bir hafta sonu yaşatmaya hazırlanan Osmanbey’de elektro keman ve dans gösterisiyle son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Ceren Aksan da sahne alacak.


Etkinlik Sokakları
Etkinlikler, Osmanbey’in en gözde sokakları olan Şair Nigar, Hacı Mansur, Kodaman, Samanyolu, Matbaacı Osmanbey, Madalyon, Baytar Ahmet Bey, Ebe Kızı, Küçük Bahçe ve Dere sokaklarında gerçekleştirilecek.
Bu sene 4’üncüsü düzenlenen İstanbul Shopping Fest’in AVM’lerden çıkıp sokağa inerek şehrin tüm ticari enstrümanlarını kapsayan büyük bir alışveriş festivaline dönüşmesine, İSF’ye semt olarak dâhil olarak büyük katkı sağlayan Osmanbey, festivalin en farklı alışveriş deneyimi için İstanbulluları bekliyor. 

 

Basın İletişim:

Osmanbey Tekstilci İşdamları Derneği
Halaskargazi Cad. Yasan İş Merkezi No: 101 Kat:4
Şişli / İstanbul / Türkiye
otiad@otiad.org.tr
Tel: +90 212 231 92 85   Faks: +90 212 231 89 46

 

Editöre Not

 

OTİAD Hakkında
Osmanbey’de faaliyet gösteren firma temsilcilerini bir araya getiren sektörel bir sivil toplum kuruluşu olan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) 2 Ağustos 1999 yılında kuruldu. Yaklaşık 800 kayıtlı üyesiyle Osmanbey’in değişimine öncülük eden ve Osmanbey’in bugünkü görünümüne kavuşmasını sağlayan OTİAD, modern, temiz ve güvenilir bir açık hava alışveriş merkezi haline getirdiği Osmanbey’i tasarım ve üretim anlamında “İstanbul’un dünyaya açılan moda kapısı” olarak tanımlıyor.


OSMANBEY Hakkında
Tekstil ve hazır giyimde Türkiye’nin ve İstanbul’un en önemli toptan alışveriş merkezlerinden biri olan Osmanbey, 40 yıla yaklaşan geçmişi, ürün çeşitliliği ve her geçen gün güçlenen markaları ile öncü bir kimliğe sahiptir. İrili ufaklı binlerce firmanın oluşturduğu bir tekstil merkezi ve açık hava moda fuarı görünümünde olan Osmanbey, büyük bir kısmı kendi markasıyla üretim yapan bini aşkın firmayla 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriliyor. Rusya, BDT Ülkeleri Arap Ülkeleri ve Balkan Ülkeleri gibi ülkelerin en önemli tedarikçisi olan Osmanbey, iç piyasanın da en önemli tekstil ve hazır giyim kaynağıdır. Türk Tekstil ve Hazır Giyim İhracatının büyük bir kısmı Osmanbey’den yapılmaktadır. Osmanbey’i diğer eşdeğer piyasalardan ayıran en önemli özelliği ise MODA YARATAN, TASARLAYAN, ÜRETEN, PAZARLAYAN ve hızlı terminlerle çalışan bir merkez olmasıdır. Osmanbey, üretim kalitesiyle, kapasitesiyle, sağladığı istihdamla ve markalaşmış katma değeri yüksek ürünleriyle birçok ülkede adını duyurmuş ve tercih edilen bir piyasa haline gelmiştir. Bu çerçevede dünyada moda trendlerini dikkatle izleyen yönüyle tekstil ve hazır giyim stantlarını belirleyen bir merkez olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.