Ali Ulvi ORHAN

Değerli Meslektaşlarım,

Siyasal, sosyal, ekonomik vb. birçok bakımdan daha çok olumsuz etkileriyle hareketli geçen 2013 yılını geride bıraktığımız bugünlerde, OTİAD ve Osmanbey olarak yukarda bahse konu bu olumsuzluklardan ziyadesiyle etkilenmiş olmakla birlikte; 5-7 Aralık 2013 tarihlerinde partnerimiz Patika Fuarcılıkla İstanbul Kongre Merkezi’nde müştereken gerçekleştirdiğimiz “Fashionist İstanbul Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı” beklentilerimizin çok üzerinde başarılı ve herkesi memnun eden bir şekilde sonuçlandırıldı.

 

Değerli Osmanbeyliler,

Bu ayki yazımın önemli bir kısmını; izninizle ve gururla gelecekte çok önemli bir markamız olacağına inandığımız “FASHIONIST” fuarı ile ilgili gelişmelere ayırmak istiyorum.

Evet kesinlikle inanıyoruz ki zaten ulusal ve uluslararası bir marka olmuş “OSMANBEY”e özdeş ve paralel bölgemizin ve sektörümüzün etrafına saçtığı olağanüstü potansiyel ve sinerji ile başarı ile gerçekleştirilmiş olan “FASHIONIST” fuarımızın gelecekte ulusal ve uluslararası mecrada gelişmesi ve büyümesiyle Osmanbey’imizin büyük ve önemli bir markaya sahip olacağına yürekten inanıyoruz.

 

Değerli Osmanbeyliler ve Meslektaşlarım,

Fuarımız; 4 Aralık 2013 Çarşamba akşamı Moda Tasarımcısı Elif Cığızoğlu’nun özel kreasyonlarının sergilendiği protokolümüzün, yabancı ve özel davetlilerimizin çok yoğun bir katılım ve ilgi ile izlediği Gala Defilesi ve Kokteyli ile açılmıştır.

5-7 Aralık tarihlerinde; düzenlenen söz konusu fuarımızda 5.000 m2 net alanda 115 firmamızın ürünlerini sergilemiş, 30 bin kişi fuara giriş yapmış bunun içinde %75’i 24 ülkeden yabancı %25’i yerli olmak üzere 18.270 profesyonel alıcı ziyaret etmiş bunun da reel ekonomimize katkısının 250 milyon dolar olacağı tahmin edilmektedir.

Bu işlerden anlayan herkesin takdir edeceği gibi ilki düzenlenen bu fuarımız ilgili olarak yukarda belirttiğim rakamların anlamı; büyük oranda bir başarıyı katılımcı ve ziyaretçi memnuniyetini ifade etmektedir.

Bu itibarla; gelecekte İstanbul’umuzun şiddetle ihtiyacı ve hakkı olan bir büyük moda fuarına doğru yelken açan bu çalışmaların yürütülmesinde katkısı olan başta Patika Fuarcılık ve OTİAD Fashionist Fuarı İcra Komitesine, Sponsorlarımıza (İTO, İHKİB, İTHİB, ve Karteks ), katılımcı firmalarımıza, Gala Gecesi ve fuar açılışımıza katılarak destek veren protokoldeki kurum ve kuruluşların başkan ve temsilcilerine ve dolayısıyla katkı ve destek veren tüm gerçek ve tüzel kişilere buradan sonsuz şükranlarımı sunmayı borç biliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım ve Osmanbeyliler ile tüm okuyucularımız,

Olumlu ve olumsuz gelişmeleriyle bir yılı daha geride bırakmış oluyoruz. Bu çerçevede, her yeni bir yıla adım atmak herkes için olumlu bir umut yaratırken, olumsuzlukların geride bırakılması beklentisini içinde taşır.

Bu itibarla 2014 yılının başta ülkemiz olmak üzere, tüm insanlık alemine barış, huzur, refah, mutluluk ve esenlik getirmesini yürekten diliyor ve herkese saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                     Sağlıcakla

                                                                                                                                    Hoşçakalın

                                                                                                                                  Ali Ulvi Orhan