OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Şubat ayında başlatmış olduğu Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Hayatın İçinden Ders Programı” Favore Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Oktay Demir ile devam edildi.

     Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören geleceğin tekstil ve hazır giyimcileri OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Hayatın İçinden” etkinliği ile Osmanbey’de faaliyet gösteren sektör temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Etkinlik kapsamında 12 Nisan Perşembe günü derse katılan Favore Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Oktay Demir, Favore firmasının kısa geçmişine anlattıktan sonra firma olarak koleksiyon hazırlama aşamalarını, tasarımdan başlayarak kumaş ve aksesuar seçimine, tüketiciyle buluşma sürecine kadarki gelişmeleri hazırladığı sunumla öğrencilerle paylaştı. Demir, tekstil alanındaki bilgi ve tecrübelerini okul öğrencileri ile paylaşırken yanında getirmiş olduğu katalog çekimlerini, kurum kimliğini anlatan görselleri öğrencilerle paylaştı. Demir öğrencilere “Tasarım alanında bulunduğumuz coğrafyanın bir avantajı var. Akdeniz sıcaklığını, duygusunu, ruhunu tasarımlara yansıtabiliyoruz ve bu alanda başarılı olan ülkelere baktığımızda Akdeniz etkisini görebiliyoruz. Çin’in tasarım alanında başarısız olmasının ruhunu, duygusu, sıcaklığını ortaya koyamamasının sebeplerden biri olduğunu söylemek istiyorum. Dolayısıyla yaptığınız işi severek yapmalısınız, ruhunuzu, duygunuzu katmalısınız. Bunu başarabilirseniz başarılı olursunuz. Bir diğer sizlere tavsiyem de iyi insan olun. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Koç’un bir röportajında okudum diyor ki, ‘İyi bir insan olun. Utanmayı, mahcup olmayı unutmayın’ diyor. Bence çok önemli bir belirleme, çünkü iyi insan olmak yaşamın her alanında gereksinim duyduğumuz en önemli özellik” dedi.

     Demir sektör deneyimlerini, sektörün ihtiyaçlarına yönelik iş potansiyeli yönündeki görüşlerini paylaştıktan sonra öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Öğrencilerden gelen yoğun ilgi ile oldukça renkli geçen ders sonunda soru soran öğrencilere “Favore Parfüm” hediye edildi, öğrencilere çikolata dağıtıldı.