Oluşturulma tarihi: 13 Mart 2018
Yayın tarihi: 13 Mart 2018

OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında başlatmış olduğu Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Hayatın İçinden Ders Programı” Ekmen Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekmen ile devam edildi.

     Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören geleceğin tekstil ve hazır giyimcileri OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Hayatın İçinden” etkinliği ile Osmanbey’de faaliyet gösteren sektörün duayenleri bir araya gelmeye devam ediyor. Etkinlik kapsamında öğrencilerle 13 Mart’ta bir araya gelen Ekmen Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekmen; Ekmen Dış Ticaret’in başarı hikayesini, kurulduğu günden bu yana hangi aşamalardan geçtiğini ve bu başarının yol hikayesini anlattı. İhracat yaptıkları Orta Doğu’nun zorluklarını, bu zorluklarla nasıl başa çıktıklarını paylaşan Ekmen, “değer yaratmanın” önemine değindi. Ekmen, dış ticaret alanındaki bilgi ve tecrübelerini okul öğrencileri ile paylaşırken Ekmen Öğrencilere, “Ne iş yaparsanız yapın hayatın zorluklarıyla mücadele etmelisiniz. Asla pes etmemelisiniz, başarılı olmak için bütün zorlukların üstesinden gelmek için tüm yolları mutlaka denemelisiniz. Zorluklar sonucunda yakaladığınız başarının sizde yaratacağı duygu çok daha başka olacaktır. Kısacası size tavsiyem yaptığınız işe değer katın ve değerli şeylerin peşinde koşun” dedi.

     Sunumun ardından öğrenciler bugün doğum günü olan Hüseyin Ekmen’e sürpriz yaparak pasta kestiler.  Ekmen, doğum gününü hatırlayan öğrencilere ve okul yönetimine teşekkür etti. Öğrencilerden gelen yoğun ilgi ile oldukça renkli geçen ders, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.