Oluşturulma tarihi: 06 Mart 2018
Yayın tarihi: 06 Mart 2018

OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında başlatmış olduğu Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Osmanbey’deki iş insanlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. ‘Hayatın İçinden Ders Programı’nın bugünkü konuğu Esin Arıcan Gelinlik ve Abiye’den Esin Arıcan oldu.

     Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören geleceğin tekstil ve hazır giyimcileri OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Hayatın İçinden” etkinliği ile Osmanbey’de faaliyet gösteren sektörün duayenleri bir araya gelmeye devam ediyor. Etkinlik kapsamında 6 Mart Salı günü derse katılan Esin Arıcan, kısaca kendinden söz ettikten sonra bir iş kadını olarak öğrencilere “hayatın içinden” tavsiyelerde bulundu, tecrübelerini paylaştı.

     Arıcan, çekirdekten yetişmenin önemine değinerek öğrencilere kendilerini donanımlı hale getirmeleri gerektiğini söyledi. Arıcan, “Öncelikle ne istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Mutlu olacağınız bir alanda iş yaptığınızda hem daha verimli olursunuz hem de başarınızı katlayarak yolunuza devam edersiniz. Sürekli, daha iyisini nasıl yaparım, düşüncesiyle hareket etmek gerekiyor. Kalıp, dikiş, tasarım, kumaş seçimi, aksesuar belirleme kısacası işin her aşamasında yetkin olmalısınız. Bunun için de yapmanız gereken bu sıralardayken kendinizi iyi yetiştirmeniz ve bilginizi sürekli artırmanızdır. Siz bilgili oldukça, işinize her yönüyle hâkim oldukça aranan kişi olursunuz” tavsiyelerinde bulundu.  

     Arıcan, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı ve sektörün işleyişi hakkındaki düşüncelerini de paylaşma fırsatı buldu. Ders, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.