Oluşturulma tarihi: 01 Mart 2018
Yayın tarihi: 01 Mart 2018

OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında başlatmış olduğu Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Hayatın İçinden Ders Programı” Giovane Gentile Yönetim Kurulu Üyesi Ö. Cüneyt Mutkan ile devam edildi.

     Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören geleceğin tekstil ve hazır giyimcileri OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Hayatın İçinden” etkinliği ile Osmanbey’de faaliyet gösteren sektörün duayenleri bir araya gelmeye devam ediyor. Etkinlik kapsamında 1 Mart Perşembe günü sunum yapan Giovane Gentile Yönetim Kurulu Üyesi Ö. Cüneyt Mutkan, Giovane Gentile markasının oluşum sürecini ve başarı hikayesini, marka olarak koleksiyon hazırlama aşamalarını, tasarımdan başlayarak kumaş ve aksesuar seçimine, tüketiciyle buluşma sürecine kadarki gelişmeleri kısaca öğrencilerle paylaştı. Mutkan, öğrencilerle paylaştığı 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyon video sunumu öğrencilerden büyük beğeni aldı. Mutkan öğrencilere tavsiyelerde bulundu ve şöyle dedi: “Yaşamın her alanında olduğu gibi bizim işimizde de zaman planlaması çök önemli. Zamanı iyi planladığınızda, yapılacak işleri ona göre organize ettiğinizde başarılı olursunuz. Ve bir diğer önemli nokta, ne iş yaparsanız yapın işinizi iyi yapmak için elinizden gelen gayreti göstermelisiniz. İşini iyi yapan insanlar, her zaman başarılı olur ve takdir görürler. Başarılı olmak için donanım kadar, disiplin de önemli; bilgi kadar, tutku da coşku da çok önemli. Coşkuyla sarıldığınız her şeyden sonuç alırsınız.”

     Mutkan, iş yaşamı ile ilgili süreçlere yer verdikten sonra öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Öğrencilerden gelen yoğun ilgi ile oldukça renkli geçen ders, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.