Oluşturulma tarihi: 13 Şubat 2018
Yayın tarihi: 13 Şubat 2018

OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında başlatmış olduğu Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Hayatın İçinden Ders Programı” Junior Pala Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Pala ile start aldı.

     Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören geleceğin tekstil ve hazır giyimcileri OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Hayatın İçinden” etkinliği ile Osmanbey’de faaliyet gösteren sektörün duayenleriyle bir araya geliyor. Etkinlik kapsamında ilk derse katılan Junior Pala Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Pala mesleki tecrübelerini anlattı. Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bira raya gelen Tamer Pala, tekstil alanındaki bilgi ve tecrübelerini okul öğrencileri ile paylaştı. Pala Tekstil’in tirihi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tamer Pala; yüz yılı aşan bir firmanın üçüncü kuşak temsilcisi olarak tekstil alanında gönül rahatlığıyla yer alabilecekleri tavsiyesinde bulundu; “İnsanoğlu var oldukça tekstil ve hazır giyim de var olacaktır. Sizlerin bu alanda çaba sarf ederek, araştırarak, teknolojiyi iyi kullanarak daha da ileriye götürmeniz gerekiyor. Bunun için de çok çalışmak ve bu mesleğe gönül vermek gerekiyor” dedi. Tamer Pala, tekstil ve hazır giyim hakkında genel bilgilere yer verdikten sonra öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Öğrencilerden gelen yoğun ilgi ile oldukça renkli geçen ders, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi. 

     12. Sınıflara yönelik hazırlanan program kapsamında Giyim ve Tekstil Bölümü öğrencilerine önümüzdeki günlerde sektör temsilcileri deneyimlerini anlatmaya devam edecek.