Oluşturulma tarihi: 18 Ocak 2018
Yayın tarihi: 18 Ocak 2018

     Zeytinburnu Tekstil Sanayici İşadamları Derneği (ZETSİAD) düzenlediği “2018’de Tekstil Kazanır Zeytinburnu Kazanır” semineri Prof. Dr. Emre Alkin’in sunumu ile Kazlıçeşme Kültür Merkezinde 15 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşti. Seminere ZETSİAD üyelerinin yanı sıra OTİAD Başkanı İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyesi Yako Jak Mizrahi, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca ve diğer sektör temsilcileri katıldı.

     Seminer ZETSİAD Başkanı Mustafa Sartık’ın açılış konuşması ile başladı. Ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Emre Alkin öncelikle kendi kariyer sürecinden bahsetti. Prof.Dr. Emre Alkin sunumunda Türkiye'yi sadece ekonomik tablosuyla değerlendirmekle kalmadı, eğitimden kadın iş gücüne kadar çeşitli konularda, önemli ulusal ve uluslararası kaynakların verilerinden ve istatistiklerinden oluşan anlatımıyla, dinleyenleri zaman zaman şaşırttı, güldürdü, düşündürdü. Gündemin önemli konuları ile ilgili birçok soruya yanıt vererek, Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Bazen kendi hayatından bazen gözlemlediği yaşam öykülerinden örnekler vererek, dinleyicileri canlı tutan ve yaklaşık iki saate yakın sunum yapan Emre Alkin, sadece ekonomiyle ilgili rakamlar vererek dinleyicileri yormaktan uzak bir anlatımla sürdürdüğü anlatımı sırasında, interaktif sunumuyla dikkat çekti.

     Tekstil sektöründen, döviz kurundan, dünyadaki gelişmelerden, Türkiye’deki güncel konulara geniş bir yelpazede sunumunu gerçekleştiren Alkin, seminer sonunda gelen soruları cevapladı.