İlker Karataş

         2016, 2017 derken zor bir iki seneyi geride bıraktık ve 2018 yılını karşılamaya hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl tam bu zamanlar, sadece ekonomi ve iş çevreleri olarak değil, millet olarak zor bir senenin bizi beklediğini, 2017’de bir mucizenin olmayacağını; beklentilerimizi, gelecek planlarımızı, buna göre yapıp, atacağımız her adımı buna göre atmamız gerektiğini ifade etmiştim. Şimdi 2018’e girerken, geride bıraktığımız yılın en önemli olaylarına ve gelişmelere bakarak 2018’in her anlamda bir toparlanma süreci olacağını; daha iyimser bir heyecan ve gayretle hayata sarılacağımız güzel bir yılın başlayacağını söyleyebiliyorum.

         Çok şükür, dağılmadan, bozulmadan ve başımızı yere eğmeden hep birlikte zor bir süreçten geçtik, geçiyoruz… Benim açımdan bayrağı devredeceğim günler yaklaşıyor. Görevde kaldığım sürece büyük zorluklarla mücadele ettik ama sizlerin desteği ile yılmadık mücadele ettik. Bugün ise her zamankinden daha fazla desteğinize ihtiyaç var. Unutmamak lazım; küresel risk devam ediyor; yeni bir ekonomik ve olası siyasi krizler her şeyi alt üst edebilir. Türkiye olarak kapsamlı bir ekonomik programa ve siyasi istikrara ihtiyacımız var. Özellikle büyük ölçüde yurtdışı pazarlara bağlı olarak çalışan ihracatçılarımız açısından daha dikkatli ve bölgesel gelişmeleri gün be gün takip edip pozisyonunu alacağı hassas bir dönem başlıyor.

         Kargaşayla, terörle, gerilimle beslenen ekonomik ve siyasi politikalar bir gün bitecekse, miladının 2018 olmasını umarak; Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) adına yeni gelecek yılın başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyor iyi seneler diliyorum.

 

  İlker KARATAŞ
OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı