Oluşturulma tarihi: 20 Aralık 2017
Yayın tarihi: 20 Aralık 2017

     Zeytinburnu Tekstil Sanayici ve İşadamları Derneği (ZETSİAD) Başkanı Mustafa Sartık ve Yönetim Kurulu Üyeleri OTİAD’ı ziyaret etti. Yeni kurulan dernek, OTİAD çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

     OTİAD Başkanı İlker Karataş tarafından karşılanan ZETSİAD heyeti, dernekler arası ilişkilerin önemine değindi ve ziyaretten dolayı teşekkürlerini ifade etti. Zeytinburnu’nun İstanbul’un önemli tekstil merkezlerinden biri olduğunu hatırlatan Başkan Karataş, ZETSİAD’ın kuruluşunun önemine vurgu yaptı, başarılı işler yapacağına olan inancını dile getirdi. Heyete, OTİAD Genel Sekreteri Mertgün Elmas tarafından OTİAD çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirildi, sunumda OTİAD hakkında detaylı bilgiler verildi.

     OTİAD’ın sektörün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğuna vurgu yapan Sartık da, OTİAD’ı yakından takip ettiklerini başarılı çalışmalarıyla kendilerine örnek aldıklarını söyledi.  ZETSİAD’ın kuruluşu aşamasında OTİAD’dın desteğini esirgemediğini ifade eden Sartık, verdikleri destekten dolayı OTİAD’a teşekkürlerini ifade etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette her iki dernek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri görüş alışverişinde bulunma fırsatı buldu.