Oluşturulma tarihi: 13 Aralık 2017
Yayın tarihi: 13 Aralık 2017

     İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) ile Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) organizasyonunda “Kamerun Konfeksiyon Alım Heyeti” programı düzenlendi. Program kapsamında 15 kişilik alım heyeti Osmanbey’deki OTİAD üyelerine giderek alışveriş yaptı.

     İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ve Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) işbirliği ile Kamerun’dan gelen 15 kişilik alım heyeti  Osmanbey’daki OTİAD üyesi firmaları gezdi, alışveriş yaptı. 

     OTİAD öncülüğünde gerçekleştirilen alışverişte Kamerunlu firmalar Osmanbey’de erkek, bayan ve çocuk dış giyim alanlarında alışveriş yapma imkanının yanı sıra Osmanbey’i yakından tanıma fırsatı da buldular.

     Karataş: Afrika Önemli Bir Pazar

     Kamerun’dan gelen hazır giyim alım heyetinin ziyareti nedeniyle OTİAD Başkanı İlker Karataş, Kamerunlu misafirleri Osmanbey’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Türk tekstil piyasasının en önemli merkezlerinden biri olan Osmanbey’de Kamerun alım heyetini misafir ediyoruz. Kamerun heyeti Osmanbey’deki firmalarımızdan alışveriş yaptı. Kendileri Osmanbeyli firmalar ile yaptıkları görüşmeler neticesinde tekstil piyasasının birinci elden alım elçileri olacaklardır. Bu tür alım heyetlerinin önümüzdeki dönemlerde daha da artarak yayılacağına inanıyorum” dedi.