Oluşturulma tarihi: 14 Haziran 2017
Yayın tarihi: 14 Haziran 2017

     İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB); Merter Sanayici ve İşadamalrı  Derneği (MESİAD) ve Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) üyelerini Ataköy’deki Hyatt Regency Oteli'nde gerçekleştirilen iftar programında buluşturdu. İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, OTİAD Başkan İlker Karataş, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, ÇSD Başkanı Bülent İyikülah, TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv, BATİAD Başkanı Aydın Erten, TİGSAD Başkanı Osman Alyüz yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi  ve her iki derneğin üyeleri katıldı.

     Organizasyonda hep beraber yenilen iftar yemeğinin ardından dernek başkanları sahneye gelerek söz aldı. KYSD Başkanı Murat Özpehlivan ve MESİAD Başkanı Yusuf Gecü konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajları verdi.

     Daha sonra söz alan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi hazırgiyim ve tekstil sektörünün gündemiyle ilgili verileri konuklarla paylaştı. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine vurgu yapan Tanrıverdi, daha çok çalışılması gerektiğini söyleyerek, Türk Ticaret Merkezleri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı ve sektör temsilcilerinin bu merkezlerde faydalanmalarını istedi.