Oluşturulma tarihi: 17 Mayıs 2017
Yayın tarihi: 17 Mayıs 2017

     Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) üyelerine yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor. 16 Mayıs’ta gerçekleşen “İş ve Sosyal Güvenlikte Son Düzenlemeler, İşveren Destekleri Eğitimi” seminerinde  ‎İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı Ersin Umdu; Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu esas alınmak suretiyle sosyal güvenlik sistemimize ilişkin temel düzenlemeler, yapılan değişiklikler, yenilenen kavram ve tanımlar ile farklılaşan uygulamalar, istihdam teşvikleri, iş mevzuatında öne çıkan konular hakkında bilgi verdi. Yasa ve ikincil mevzuat ile yürürlüğe giren düzenlemelere ilişkin bilgi veren Umdu, yapılan değişiklik ve getirilen yeniliklerin şu ana kadar uygulamaya olan yansımaları ve bundan sonra olabilecek etkileri üzerinde katılımcılar ile fikir ve tecrübe paylaşımında bulundu. OTİAD üyesi firmaların muhasebe, insan kaynakları ve sosyal güvenlik uygulamalarından sorumlu olan yöneticilerin ve firma sahiplerinin katıldığı seminer iki saat sürdü, seminer sonunda Ersin Umdu katılımcıların sorularını da cevapladı.

     Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Reformu gerek sosyal güvenlik kurumunun çalışma esas ve uygulamaları, gerekse işveren ve işçilerin hak ve yükümlülükleri üzerinde birçok yenilik getirdiğinden katılımcılar tarafından seminerin faydalı olduğu belirtildi.

     Seminer sonunda OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Erdem Kütahya işi fincan takımı takdim ederek sunumundan dolayı Ersin Umdu’ya teşekkür etti.