İçerikler

 

Sabah kalkış                07.00  

İşe varış                      08.30

Öğlen yemek             12.30 – 13.00

Mesai sonu                  19.00

İş toplantısı                 20.00

Eve varış                     23.00

Yarını planlama          23:00   x 7 gün

 

Şimdi eminim ki bu yukarıdaki tabloyu okuduğunuz zaman daha birçok da eklemeler yapıyorsunuz. Soru şu: kendinize standart bir gün içinde ayırdığınız “Özel zamanın süresi nedir?” yoksa birçoğumuz gibi siz de bu soruya; “Nerde o lüks!” diyerek mi cevap veriyorsunuz… 

Geçtiğimiz hafta içinde Eskişehir’den bir dostum aradı. Hal hatır derken geçtiğimiz gün ailecek İstanbul’a geldiklerinden bahsetti. Bana ulaşamamış. Sonra başladı anlatmaya…

Önce 1453 Fetih Müzesine gitmişler, oradan çıkıp Florya’da yeni açılan akvaryuma, sonra canları çekmiş Kanlıca’ da bir yoğurt.

Sevgili dostlar sorarım size;

En son ne zaman Kanlıca’da yoğurt yediniz? Ben hatırlamıyorum.

Peki, nereye, hangi yaşa, ne zamana kadar? İş işten geçince mi kendimize vakit ayıracağız? Zor yürüyeceğimiz zamanlarda mı sevdiklerimizle vakit geçireceğiz? Çocuklarımızın çocukluğunu onlarla yaşayamadan mı onlarla yaşlanacağız?

Şuan bu yazıyı okuyan çoğunuzun bana katıldığına, hak verdiğine eminim. Hatta bu yazıyı okumaya vaktiniz varsa kendinizi şanslı sayanlardan olduğunuza da.

Hatta şuan da; bunları hepimiz biliyoruz peki ne yapacağız diye kendinize sorduğunuza da.
Bunun için terzinin önce kendi söküğünü dikebilmesi lazım. Ben işe ilk olarak başlıkta sorulan soruya cevap vererek başladım. Bu yanıt şahsım adına beni hiç memnun etmedi.
Benim dahil olduğum grup “çalışmak için yaşayanlar grubu”.

İkinci olarak da kendime Bireysel Emeklilik Sigortası yaptırdım.  Şimdi olmasa da kendi ve ailemin gelecekte daha rahat ve konfor içinde yaşaması için ufak bir adım. Malum ticaret hayatı ne zaman ne olacağı belli olmaz.
Özellikle devletin yasada yaptığı değişiklikler ardından çok daha karlı ve avantajlı bir yatırım amacına dönüştü Bireysel Emeklilik Poliçesi. Çalışmamızın en büyük sebebi nedir? Hem bireysel hırs ve hedeflerimiz hem de kendimize ve ailemize daha konforlu bir yaşam sağlamak.
Peki, bunun için Bireysel Emeklilik Sigortası gibi kolay ve son derece basit bir yol varken…
Niçin hala bu basit ve güvenli yatırım aracından uzak kalıyoruz.
Haydi, sarılın telefonlara ve bir “Bireysel Emeklilik Uzmanı”nı arayın.
Yaşamak için çalışmaya bir adım da siz atın!

Sevgiler. 

Giray İlter